• icon+903842131890
  • iconinfo@nevsehirsmmmo.org.tr KEP ADRESİ : nevsehirsmmmo@hs03.kep.tr
  • icon+903842131890

“Muhasebe ve Finans Mesleğinde Eğitim Teknolojileri” Anketi

“Muhasebe ve Finans Mesleğinde Eğitim Teknolojileri” Anketi

“Muhasebe ve Finans Mesleğinde Eğitim Teknolojileri” Anketi

Kısaca “EdTech” olarak ifade edilen eğitim teknolojileri, günümüzde geniş bir yelpazede sunduğu olanaklar sayesinde muhasebe ve finans alanındaki akademik ve mesleki eğitimi hızlı ve etkin hale getirmiştir.

Eğitim teknolojileri (EdTech), günümüzde, eğitim-öğrenme ve/veya değerlendirme için bilgisayar veya yazılım destekli teknolojilerin kullanımı anlamına gelmektedir. EdTech, çevrimiçi eğitimlerden çevrimiçi değerlendirme yöntemlerine, eğitimlerde sanal gerçekliğin kullanılmasından kişiselleştirilmiş, simülasyonlu, dinamik öğrenme ortamları oluşturan ders kayıtlarına ve öğrenme materyallerine, yapay zekaya (AI), artırılmış ve sanal gerçekliğe (AR, VR) dek uzanan geniş bir yelpazede akademik ve mesleki eğitimlerin hızlı ve etkin hale gelmesine vesile olan eğitim teknolojilerinin tamamıdır.

ACCA’in online eğitim platformu edX ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Muhasebe ve Finans Mesleğinde Eğitim Teknolojileri” isimli online küresel anket çalışmasında, eğitim teknolojilerinin muhasebe ve finans alanındaki kariyer gelişimini nasıl hızlandırıp kuvvetlendirdiği ele alınmaktadır.

 

Siz değerli TÜRMOB üyelerinin ve stajyerlerinin görüşlerine de yer verilecek olan ACCA’in anketine Türkçe olarak bu linkten 9 Mayıs Pazartesi tarihine kadar erişim sağlayabilirsiniz.

 

Tamamlanması yaklaşık olarak 10 dakika süren bu küresel online ankete katılanların kimlik ve iletişim bilgileri istekleri dahilinde anonim olarak kalacaktır. Anket çalışmasının sonucunda ortaya çıkacak küresel araştırma raporu ACCA tarafından Eylül ayında yayınlanacaktır.

Ankete katıldığınız için teşekkür ederiz.

MUHASEBE VE FİNANS MESLEĞİNDE EĞİTİM TEKNOLJİLERİ" Anketi için tıklayınız...>>>