Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasındaki verimli işbirliği, " Mali Müşavir Mesleği Temalı" başarılı bir söyleşi programı ile bir kez daha ön plana çıktı.

"Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasındaki verimli işbirliği, " Mali Müşavir Mesleği Temalı" başarılı bir söyleşi programı ile bir kez daha ön plana çıktı.

Programda Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan AKIN, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan GÜLLÜ, Dekan Yardımcısı Doç. Dr.

Mustafa ARSLAN, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Serkan DERİCİ, akademik kadro ve öğrenciler katıldılar.

Programın açılış konuşmasını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa ARSLAN yaparak, Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğini önemsediklerini belirterek, protokol çerçevesinde gerçekleşecek işbirliği süreçlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, işbirliklerinin bundan sonraki faaliyetler ile devam edeceğine vurgu yaptı.

Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanımız Filiz SAYIN da yaptığı açılış konuşmasında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi ile yaptıkları işbirliğine büyük önem verdiklerini vurgulayarak, protokole destek veren ve katkı sunan başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Semih AKTEKİN’e, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. İlhan GÜLLÜ’ye nezdinde akademik kadroya teşekkür etti. Ayrıca, Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası hakkında bilgi vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile günün anlamını vurgulayarak katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Ardından Nevşehir SMMM Odası Eğitim Komisyonu başkanı SMMM Engin ERSİN, Mali Müşavirlik mesleği hakkında slayt sunumu yaparak, Mali Müşavirlik mesleği hakkında bilgi verdi. Eğitim Komisyonu üyesi SMMM Sevda TAŞKIN, İş akdi ile çalışanlar gözüyle Mali Müşavirlik mesleğini anlattı.

SMMM Fatma ULU, yeni ofis açan gözüyle Mali Müşavirlik mesleğini anlatırken, Başkan Yardımcımız SMMM Bayram ŞAHİN de Mali Müşavirlik mesleği yanında yapılabilecek yan alanlar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Söyleşi, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi öğrencilerin sorularına cevaplar verilerek devam etti. Program eğitim verenlere sertifikaları takdim edilerek ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu etkinlik ile Mali Müşavirlik sektörü ile üniversite arasındaki güçlü işbirliğini vurgulayarak, uzun vadeli bir stratejik ortaklığın temelini atıldı. Öğrencilere değerli bilgiler sunmanın yanı sıra Mali Müşavirlik mesleğinin tanıtımı ve öğrencilere sektörel bakış açısı kazandırma, öğrencilere mali müşavirlik mesleği hakkında gelecek tercihlerini yapmada fikir verme temalarını öne çıkarma adına önemli bir adım oldu."